Interwencje

Jednym z celów Stowarzyszenia jest działanie na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt oraz zapewnienia im niezbędnych warunków bytowania. Stoimy na straży praw zwierząt, przeciwdziałamy znęcaniu się nad zwierzętami i domagamy się karania osób winnych przestępstw czy wykroczeń spenalizowanych w przepisach ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o ochronie zwierząt. Przyjmujemy zgłoszenia dotyczące zarówno niewłaściwej opieki nad zwierzętami przez opiekunów, jak i pozostawionych samych sobie zwierząt bezdomnych. Przy podejmowaniu interwencji współdziałamy z właściwymi instytucjami państwowymi i samorządowymi zobligowanymi do podjęcia działań, uczestniczymy w postępowaniach dotyczących zwierząt – karnych, w sprawach o wykroczenia, administracyjnych i sądowoadministracyjnych – na podstawie art. 3, art. 34a ust. 3, art. 39 i art. 40 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o ochronie zwierząt.

Miesięcznie otrzymujemy kilkadziesiąt zgłoszeń dotyczących zarówno zwierząt bezdomnych, jak też posiadających właściciela. Ograniczone zasoby kadrowe i finansowe powodują niemożność podejmowania interwencji w przypadku każdego zgłoszenia. W takich sytuacjach przekierowujemy je do odpowiednich organów i monitorujemy sposób załatwienia sprawy.


Wychudzony pies w gminie Raków

W dniu 16.11 2014r.  przedstawiciele Stowarzyszenia pojechali na interwencję w gm. Raków. Na miejscu  zobaczyli psa, który był skrajnie wychudzony, bez dostępu do wody czy karmy, przywiązany łańcuchem, co uniemożliwiało mu uzyskanie jakiegokolwiek pożywienia. Łańcuch był zaplątany na szyi bez obroży. Pies nie miał budy chroniącej przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – przywiązany był do desek […]

Posted in Interwencje | Możliwość komentowania Wychudzony pies w gminie Raków została wyłączona

Wspierają nas